Silesian Cage Club

SKONTAKTUJ SIĘ Z ZAŁOŻYCIELEM KLUBU

TOMASZEM BRONDEREM

+48 782778787 silesiancageclubmma@interia.pl
Tomasz Bronder
Facebook Silesian Google+ Silesian

Trenerzy

Tomasz Bronder

Tomasz Bronder

Absolwent AWF Katowice przez ponad 13 lat pracował w szkole jako nauczyciel. Ze sportami walki związany od 13 roku życia, równocześnie z Ju-Jitsu praktykował Judo w uznawanym za jeden z najlepszych klubów Polsce – Czarni Bytom, oraz Pałac Młodzieży Katowice. Style grapplingowe uzupełniał boksem, – którego lekcje pobierał w Viktorii Jaworzno i Kleofasie Katowice. W 1996 rok rozpoczął pracę trenerską w klubie Ippon Katowice (zajmującym się Full contact Ju-Jitsu), która zaowocowała wieloma medalami mistrzostw polski oraz świata. Na przełomie 2000/2001 roku Tomasz jako trener prowadził kadrę polski seniorów w Ju-Jitsu. Od 2002 roku kontynował pasmo sukcesów prowadząc już własną sekcję Ju-Jitsu w AZS UŚ Katowice. Tomasz obecnie posiada stopień mistrzowski Ju-Jitsu (1 dan), dodatkowo legitymując się stopniem instruktora Judo i Ju-Jitsu. Przez lata był czynnym działaczem rodzimej sceny sztuk walki organizując wiele zawodów – tak grapplingowych, jak i fullcontact. Od marca 2007 jest głównym trenerem i właścicielem SCC.

Mariusz

Mariusz "Dyzio" Pioskownik

Mariusz “Dyzio” Pioskowik zaczynał swoją karierę jako zapaśnik stylu klasycznego, w którym był wielokrotnym złotym medalistą w zawodach okręgowych. Zdobył brązowy medal indywidualnie i dróżynowo na mistrzostwach Polski oraz na międzynarodowym turnieju w czechachMemorialG.Friestenskeho. Zdobył także srebrny medal mistrzostw Norwegii północnej. Swoją przygodę trenerską zaczął jako trener klubu Olimpia siła Mysłowice, był także drugim trenerem kadry ślaska w zapasach. Do SCC dołączył w 2007 roku zdobywał wiele razy złote medale na grapplingowych zawodach lokalnych.  Jest złotym medalistą pucharu Polski w grapplingu no gi oraz wielokrotnym medalistą amatorskich turniejów MMA. Mariusz był czynnym zawodnikiem MMA 0d 2008-2013roku. W tym czasie stoczył 10 pojedynków a jego rekord zawodowy to 6:4:0. W 2013r w rankingu polskiego MMA kategorii -66kg Dyzio był numerem 1 . Niestety jego przygoda zawodnicza skończyła się przez problemy zdrowotne. Obecnie Dyzio prowadzi w naszym klubie zajęcia CrossBox oraz zapasy.

Dariusz Jung

Dariusz Jung

Dariusz Jung (ur. 5 stycznia 1971 w Oświęcimiu) – polski kick-bokser, czterokrotny mistrz Polski, dwukrotny mistrz Europy zawodowców ISKA, trzykrotny mistrz świata zawodowców ISKA, IKKC, WKA. Karierę sportową rozpoczynał w wieku 13 lat od karate Kyokushin. Po trzech latach zainteresował się kick-boxingiem, przy czym dla udoskonalenia technik ręcznych równolegle rozpoczął trening bokserski.  Z SCC związany od 2014r prowadzi sekcję K-1, grupę PRO MMA oraz treningi personalne.

  • 1987 – zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w kick-boxingu w kategorii muszej (do 51 kg
  • 1992 – zdobył tytuł mistrza świata amatorów w kick-boxingu w kat. muszej, wersja low-kick.
  • 1993 – zdobył tytuł mistrza świata low kick (do 51 kg) w Budapeszcie. 1994 – zdobył tytuł mistrza świata zawodowców federacji IKKC w kat. junior-koguciej (do 54,2 kg).
  • 1995 – zdobył tytuł mistrza świata zawodowców prestiżowej federacji ISKA w kat. junior-koguciej.
  • 1996 – zdobył tytuł mistrza świata zawodowców federacji WKA w kat. junior-kogucie