Silesian Cage Club

SKONTAKTUJ SIĘ Z ZAŁOŻYCIELEM KLUBU

TOMASZEM BRONDEREM

+48 782778787 klub@silesiancageclub.pl
Tomasz Bronder
Facebook Silesian

Trenerzy

Tomasz Bronder

Tomasz Bronder

Absolwent AWF Katowice przez ponad 13 lat pracował w szkole jako nauczyciel. Ze sportami walki związany od 13 roku życia, równocześnie z Ju-Jitsu praktykował Judo w uznawanym za jeden z najlepszych klubów Polsce – Czarni Bytom, oraz Pałac Młodzieży Katowice. Style grapplingowe uzupełniał boksem, – którego lekcje pobierał w Viktorii Jaworzno i Kleofasie Katowice. W 1996 rok rozpoczął pracę trenerską w klubie Ippon Katowice (zajmującym się Full contact Ju-Jitsu), która zaowocowała wieloma medalami mistrzostw polski oraz świata. Na przełomie 2000/2001 roku Tomasz jako trener prowadził kadrę polski seniorów w Ju-Jitsu. Od 2002 roku kontynował pasmo sukcesów prowadząc już własną sekcję Ju-Jitsu w AZS UŚ Katowice. Tomasz obecnie posiada stopień mistrzowski Ju-Jitsu (1 dan), dodatkowo legitymując się stopniem instruktora Judo i Ju-Jitsu. Przez lata był czynnym działaczem rodzimej sceny sztuk walki organizując wiele zawodów – tak grapplingowych, jak i fullcontact. Od marca 2007 jest głównym trenerem i właścicielem SCC.

Mariusz

Mariusz "Dyzio" Pioskownik

Mariusz “Dyzio” Pioskowik zaczynał swoją karierę jako zapaśnik stylu klasycznego, w którym był wielokrotnym złotym medalistą w zawodach okręgowych. Zdobył brązowy medal indywidualnie i drużynowo na mistrzostwach Polski oraz na międzynarodowym turnieju w czechach MemorialG.Friestenskeho. Zdobył także srebrny medal mistrzostw Norwegii północnej. Swoją przygodę trenerską zaczął jako trener klubu Olimpia siła Mysłowice, był także drugim trenerem kadry śląska w zapasach. Do SCC dołączył w 2007 roku zdobywał wiele razy złote medale na grapplingowych zawodach lokalnych.  Jest złotym medalistą pucharu Polski w grapplingu no gi oraz wielokrotnym medalistą amatorskich turniejów MMA. Mariusz był czynnym zawodnikiem MMA 0d 2008-2013roku. W tym czasie stoczył 10 pojedynków a jego rekord zawodowy to 6:4:0. W 2013r w rankingu polskiego MMA kategorii -66kg Dyzio był numerem 1 . Niestety jego przygoda zawodnicza skończyła się przez problemy zdrowotne. Obecnie Dyzio prowadzi w naszym klubie zajęcia bjj oraz zapasy.

Radosław Grela

Radosław Grela

Od dziesięciu lat związany z mieszanymi sztukami walki jako zawodnik, trener, sędzia. Swoją przygodę ze sportami walki zaczynał w wieku 10 lat – od karate Kyokushin. Po dwóch latach rozpoczął treningi w Śląskim Klubie Karate Goliat, w którym zaczął piętnastoletnią przygodę z karate Oyama. Wielokrotnie zdobywał medale. Między innymi dwukrotnie Mistrzostwo Polski. Był również medalistą Mistrzostw Europy. Ukoronowaniem ciężkich treningów było zdobycie Stopnia Mistrzowskiego 1DAN (czarny pas). W wieku piętnastu lat do karate dołączył Kick-boxing pod okiem trzykrotnego mistrza świata -Dariusza Junga . Jako dwudziestolatek zaczął treningi MMA w Silesian Cage Club u Tomasz Bronder, które przerodziły się w pasje trwającą do dziś. Dzięki ciężkiej pracy zdobył złoto w najstarszej lidze MMA Shoto w Kielcach.

Alan Langer

Alan Langer

Ukończył studia magisterskie o kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją gimnastyka korekcyjna i trening sportowy. Instruktor samoobrony, trener przygotowania motorycznego dzieci i młodzieży. Aktualnie uczęszcza na studia doktoranckie na AWF Katowice, podejmując pracę naukową związaną z treningiem sportowym. Jest autorem i współautorem artykułów naukowych. J Alan zaczął swoją przygodę ze sztukami walki już w dzieciństwie trenując Karate. W 2008 roku rozpoczął swoją karierę MMA w klubie Silesian Cage Club. Debiut w zawodowym ringu zanotował rok później na gali Ring of Truth w Słowacji. Przez lata zdobywał liczne sukcesy na krajowej scenie mieszanych sztuk walki zdobywając między innymi tytuły Mistrza Polski Amatorskiego MMA, Mistrza Śląska, oraz Akademickiego Mistrza Polski MMA. Obecnie, nadal jest czynnym zawodnikiem MMA, który stoczył do tej pory 16 zawodowych pojedynków i znajduje się w pierwszej piętnastce najlepszych zawodników kategorii lekkiej w w Polsce.

Adam Niedźwiedź

Adam Niedźwiedź

Trener od parteru, posiadacz brązowego pasa (który zdobył w okresie 3 lat) w brazyliskim ju-jitsu. Wielokrotny medalista na lokalnych i międzynarodowych zawodach grapplerskich, zdobył m.in. – złoty medal na VI Pucharze Polski No Gi – srebrny medal na ADCC w kat. -87,9kg. Adam jest również czynnym zawodnikiem MMA, legitymujący się rekordem 5-3.