Silesian Cage Club

SKONTAKTUJ SIĘ Z ZAŁOŻYCIELEM KLUBU

TOMASZEM BRONDEREM

+48 782778787 klub@silesiancageclub.pl
Tomasz Bronder
Facebook Silesian

Trenerzy

Tomasz Bronder

Tomasz Bronder

Absolwent AWF Katowice przez ponad 13 lat pracował w szkole jako nauczyciel. Ze sportami walki związany od 13 roku życia, równocześnie z Ju-Jitsu praktykował Judo w uznawanym za jeden z najlepszych klubów Polsce – Czarni Bytom, oraz Pałac Młodzieży Katowice. Style grapplingowe uzupełniał boksem, – którego lekcje pobierał w Viktorii Jaworzno i Kleofasie Katowice. W 1996 rok rozpoczął pracę trenerską w klubie Ippon Katowice (zajmującym się Full contact Ju-Jitsu), która zaowocowała wieloma medalami mistrzostw polski oraz świata. Na przełomie 2000/2001 roku Tomasz jako trener prowadził kadrę polski seniorów w Ju-Jitsu. Od 2002 roku kontynuował pasmo sukcesów prowadząc już własną sekcję Ju-Jitsu w AZS UŚ Katowice. Tomasz Bronder obecnie posiada stopień mistrzowski Ju-Jitsu (1 DAN), dodatkowo legitymując się stopniem instruktora Judo i Ju-Jitsu. Przez lata był czynnym działaczem rodzimej sceny sztuk walki organizując wiele zawodów – tak grapplingowych, jak i fullcontact. Od marca 2007 jest głównym trenerem i właścicielem klubu MMASilesian Cage Club. Od 2008 roku Tomasz Bronder jest sędzią głównym w KSW. Od tego czasu sędziował na całym świecie od UFC, ACA , Brave, Oktagon oraz w Polsce, od gal dużych telewizyjnych jak, Babilon, Armia Fight Night, Fame MMA po te małe, regionalne jak Octagon, Slugfest, Wieczór Walk czy GSW. Ponadto od 2019 roku jestem szefem sędziów w Stowarzyszeniu MMA Polska i w 2019 roku byłem sędzią podczas amatorskich Mistrzostw Świata MMA organizowanych przez IMMAF.

"Dyzio"

„Dyzio” zaczynał swoją karierę jako zapaśnik stylu klasycznego, w którym był wielokrotnym złotym medalistą w zawodach okręgowych. Zdobył brązowy medal indywidualnie i drużynowo na mistrzostwach Polski oraz na międzynarodowym turnieju w czechach MemorialG.Friestenskeho. Zdobył także srebrny medal mistrzostw Norwegii północnej. Swoją przygodę trenerską zaczął jako trener zapasów klubu Olimpia Siła Mysłowice, był także drugim trenerem kadry śląska w zapasach. Do Silesian Cage Club dołączył w 2007 roku zdobywał wiele razy złote medale na grapplingowych zawodach lokalnych.  Jest złotym medalistą pucharu Polski w grapplingu no gi oraz wielokrotnym medalistą amatorskich turniejów MMA. „Dyzio” był czynnym zawodnikiem MMA 0d 2008-2013roku. W tym czasie stoczył 10 pojedynków a jego rekord zawodowy to 6:4:0. W 2013r w rankingu polskiego MMA kategorii -66kg „Dyzio” był numerem 1 . Niestety jego przygoda zawodnicza skończyła się przez problemy zdrowotne. Obecnie „Dyzio” prowadzi w naszym klubie zajęcia BJJ, MMA oraz zapasy pod MMA.

Adam Niedźwiedź

Adam Niedźwiedź

Trener od parteru, posiadacz brązowego pasa (który zdobył w okresie 3 lat) w brazyliskim ju-jitsu. Wielokrotny medalista na lokalnych i międzynarodowych zawodach grapplerskich, zdobył m.in. – złoty medal na VI Pucharze Polski No Gi – srebrny medal na ADCC w kat. -87,9kg. Adam jest również czynnym zawodnikiem MMA, legitymujący się rekordem 8-4, z których ostatnie 2 walki stoczył w najlepszej polskiej federacji, czyli KSW.